menusearch
fanikarmashhad.ir

تعمیرات ماکروفر مشهد | تعمیر ماکروویو 09914113664 |تعمیرات ماکروفر در مشهد |

جستجو
صفحه اصلی
یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ۶:۵۲:۲۹
یکشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۹۹
(8)
(1)
تعمیرات ماکروفر مشهد | تعمیر ماکروویو 09914113664 |تعمیرات ماکروفر در مشهد |

 

​​​از مجموعه فنی کار مشهد به رایگان مشاوره و بازدید بگیرید.

تعمیرات ماکروفر در مشهد  09914113664 

تعمیرات ماکروفر در محل مشتری یا همان نمایندگی خدمات مجاز تعمیرات مایکروویو ، سولاردام و مایکروفر در شرق ، غرب ، شمال و جنوب مشهد اینجا است تا با استفاده از قطعات فابریک تمام برندهای روز دنیا، بوش، ال جی، سامسونگ و.... توسط تعمیرکار آموزش دیده فنی کار مشهد به عیب یابی ، رفع عیب و خدمات پرداخته میشود پس با آسودگی خاطر با ما تماس حاصل نمایید.

 

سولاردام چیست و اصلا چه تفاوتی با مایکروفر یا مایکروویو دارد ؟ باید ببینیم کدام بهتر است و کدام برای شما کاربرد بیشتری دارد. اینها تمام سوالاتی هست که در این روزها خیلی فکرها را برای خرید مایکروفر درگیر کرده است و امروز کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام جواب این سوالات شما را خواهند داد تا باز هم توانسته باشیم کمکی به شما عزیزان در خرید لوازم خانگی کرده باشیم.پس با ما همراه باشید.

 

مایکروفر چیست ؟

در مایکروفر ها قسمت یا همان ابزاری به نام مگنترون تعبیه شده است که این قسمت کارش به اینصورته که امواجی ایجاد می کنند که دارای فرکانس 2450 مگاهرتز هستند.سپس این امواج به دیواره های محفظه مایکروفر برخورد می کنند و به دلیل اینکه این دیواره و یا محفظه ها به صورت فلزی هستند این امواج را منعکس می کنند. بعد از اینکه امواج منعکس می شوند این امواج بر روی اون ماده غذایی که داخل مایکروویو شما قرار دارد مینشیند و متمرکز می شود.

حالا باید در نظر داشته باشیم که داخل هر ماده غذایی مولکول های اب قرار دارند که این امواج به دلیل فرکانس بالایی که دارند باعث می شوند که این مولکول های اب کاملا نوسان و جنبش بالایی پیدا کنند تا جایی که جنبش و نوسان این مولکول های اب داخل مواد غذایی به حدود یک میلیون بار در ثانیه برسند.

حالا که جنبش مولکول های اب به حدود یک میلیون بار در ثانیه رسید سپس به مولکول های ماده غذایی, این جنبش ها منتقل می شود و وقتی مولکول های ماده غذایی هم دارای نوسان بالایی می شوند اصطکاکی به وجود می اید که همین موضوع باعث بالا رفتن دمای ماده غذایی با سرعت خیلی زیاد می شود.

 

سولاردام چیست ؟

سولاردام را شرکت ال جی ابداع کرد. کار سولاردام مانند مایکروفر می باشد اما با این تفاوت که امواج گرمایشی نوری به ان اضافه شده است.در سولاردوم المنت های نوری به ان اضافه شده است.در قسمتی بالایی سولاردام یک هیتر ذغالی تعبیه شده است و همچنین در کف سولاردام یا همان محفظه پخت یک سیستمی وجود دارد به نام مگاهیتر که این مگاهیتر در اصل از چند نوع هیتر سرامیکی و هالوژنی تعبیده گردیده اند که کار اینها تاباندن امواج گرمایشی نورانی از قسمت پایین به غذای شما می باشد.

ضمنا یک مورد جالبی که وجود دارد این می باشد که شرکت ال جی به صورت هوشمندانه در سولاردوم های خود عمل کرده است این می باشد که بر خلاف دستگاه های مایکروویو یا همان مایکروفر های معمولی که به صورت چهار گوش یا همان مستطیلی می باشد در سولاردام ها به صورت مدور و استوانه ای تولید شده اند.دلیل ساخت استوانه ای و مدور بودن سولاردام ها این می باشد که امواج گرمایی به صورت بهتری بر روی مواد غذایی منعکس و متمرکز می شوند.

یکی دیگر از مزایای سولاردام این است که به دلیل وجود لامپ های هالوژنی نیز باعث می شود که اب مواد غذایی تبخیر نشود و همچنین خشک نشوند و چربی مواد غذایی افزایش پیدا نکند و ویتامین انها از بین نرود و به همین خاطر غذا لذیذتر شود.

 

نتیجه گیری در خرید مایکروفر و سولاردام

همانطور که در قبل گفته شد و به زبان ساده بخواهیم بگوییم در اصل سولاردام Solardom همان مایکروفری می باشد که با قرار گرفتن المنت های نوری گرمایشی باعث افزایش سریع تر پخت می شود و همچنین با تغییر شکل گرفتن از حالت چهار گوش به حالت مدور استوانه ای باعث نشستن بیشتر گرما بر روی موارد غذایی می شود.

ضمنا یکی دیگر از برتری های سولاردام این است که به غیر از اینکه دارای سرعت 3 برابری به نسبت آون های المنتی و همچنین سرعت 1.5 برابری به نسبت مایکروفر های معمولی هستند همچنین همین سرعت بالای پخت مواد غذایی نیز باعث می شود که مواد مغذی موجود در غذاها بیشتر حفظ شوند و همین موضوع باعث افزایش طعم غذا می شود.

ضمنا جالب است بدانید که سولاردام توانایی این را دارد که تنها در زمان 5 دقیقه درجه را به 320 برساند که در نوع خود جالب است.البته این را در نظر داشته باشید که سولاردام ها نیز دارای قیمت نسبتا بالایی هستند و حتما به این موضوع توجه کنید که اگر برای شما کاربردی ندارد اصلا به سمت ان نروید چرا که برخی از مشتریان ما در تماس هایی که با فروشگاه اینترنتی یکنام داشتند فقط به یک مایکروفر بسیار ساده احتیاج داشتند که فقط غذای انها را گرم کند و به دلیل اینکه دارای شیر گاز در داخل مکان مورد نظر خود نبودند به ان احتیاج پیدا می کردند.

وسیله ماکروویو می توان هر غذایی را به سرعت و در کوتاه ترین زمان پخت و یا گرم کرد. دستگاه ماکروویو نیز مانند تمام دستگاه های دیگر نیاز به تعمیر ماکروفر پیدا میکند. این وسلیه کوچک و ظاهری نسبتا ساده دارد ولی در داخل این دستگاه ساختار پیچیده دارد و تعمیر ماکروویو فقط بدست تعمیرکار ماکروفر باتجربه باید انجام گیرد.

در صورتی که تجربه لازم را در زمینه تعمیر مایکروویو ندارید آن را به تعمیرکار ماکروویو متخصص های ما بسپارید زیرا ممکن است دچار خطر جدی مانند برق گرفتگی ( حتی زمانی که دستگاه به برق نباشد ) شوید. در زیر به نکات استفاده از ماکروفر می پردازیم :

نکات استفاده از ماکروفر

ماکروفر را خالی روشن نکنید

ماکروفر را بدون قرار دادن مواد غذایی در داخل آن روشن نکنید این کار موجب می شود تا انرژی ماکروویو توسط ماده ای جذب نشود و موجب داغی بیش از حد قطعات داخلی شود و شما نیاز به تعمیر ماکروفر پیدا کنید.

 درب دستگاه را آرام ببنید

درب ماکروفر دارای مکانیسمی است که دارای سه سوییچ است . این مکانیسم با محکم بستن درب ماکروویو دچار مشکل می شود و شما احتیاج به تعمیر ماکروویوپیدا می کنید.

 استفاده از محافظ برق

از یک محافظ برق برای اتصال مایکروویو به برق استفاده کنید زیرا نوسانات برق موجب خسارات جبران ناپذیری به مایکروفر شما شده و هزینه تعمیر مایکروویو را گردن شما می اندازد.

  آب را در مایکروفر به جوش نیاوردید

آب جوش خود را در کتری درست کنید و از درست کردن آن در مایکروویو خودداری کنید . این کار باعث میشود آب به وضعیتی به نام فراگرم شدن برسد یعنی آب داغتر از دمای خوش خود می شود اما به جوش نمی آید و موجب سوختگی خود شما و اطرافیان می شود.

 تمیز نگه داشتن داخل دستگاه

بهتر از از ماکروویوهای درون استیل استفاده کنید که تمیز کردن داخل آن آسان باشد. بهتر است اجاره ندهید تا هیج ماده غذایی به داخل دیواره های ماکروفر باقی بماند زیرا با جذب انرژی دستگاه سوخته می شود و موجب آسیب رساندن و در نتیجه تعمیر ماکروویو شما می شود.

 استفاده از ظروف مخصوص

از ظروف مخصوص مایکروفر استفاده کنید و به هیچ عنوان از ظروف شیشه ای و یا ظروفی که دارای قطعات فلزی هستند استفاده نکنید. هرگز از فویل آلومینیومی حتی تکه ای کوچک هم استفاده نکنید.

 استفاده از صفحه گردان

بهتر است از صفحه گردان مایکروویو برای پخت استفاده کنید تا حرارت بصورت یکنواخت به ماده غذایی برسد.

 تست اشعه

بهتر تست اشعه خود را به مراکز معتبر تعمیر ماکروفر بسپارید تا با دستگاه های مخصوص خود از نشتی اشعه جلوگیری کنند و مقدار آن را در حد استاندارد بین المللی نگه دارند .در هنگام استفاده ار ماکروفر فاصله مناسب را از دستگاه حفظ کنید.

 استفاده از تعمیرکار ماکروفر

اگر لامپ ماکروویو شما شکست تعویض آن را بدست تعمیر کار ماکروویو متخصص بسپارید زیرا این لامپ ها حاوی بریلیوم است.

 قرار ندادن مواد فلزی در داخل دستگاه

از قرار دادن قاشق ، چنگال ، ظروف آلومینیومی و هر قطعه فلزی دیگر در داخل مایکروفر جدا خودداری کنید چون این کار باعث جرقه زدن ماکروفر و خرابی آن شده و در شرایط بدتر موجب آتش سوزی می شود و هزینه تعمیر مایکروویو را برای شما ایجاد می کند.

 

ما با بکار گیری تعمیرکار مایکروویو متخصص آماده خدمات حضوری و غیر حضوری در زمینه تعمیر مایکروفرمی باشد.

در تعمیر ماکروویو مشکلات شایع زیر برطرف می شود:

 

غذا در داخل مایکروفر گرم نمی شود.

نچرخیدن ظرف داخل مایکروفر

داخل دستگاه جرقه می زند

حل شدن مشکل روشن نشدن دستگاه

کار نکردن کلیدهای پنل

غذا وقتی داخل دستگاه است درب مایکروویو باز نمی شود.

حل کردن مشکل دیر پختن و گرم شدن غذا

ماکروویو بعد از مدت کمی شروع به کار کردن خاموش می شود

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر